Skip to content

SOCCER: Galway FA Fixtures (24th-29th January 2023)

Tuesday 24th January 2023

U15 Boys Division 4:
Tuam Celtic B v Colemanstown Utd B, at Tuam, 7:30pm;

==

Wednesday 25th January 2023

U21 Premier:
Maree/Oranmore v Mervue Utd, at Oranmore, 8:00pm;
U21 Championship:
Cregmore/Claregalway v Bearna Na Forbacha, at Cregmore, 8:00pm;
St Patricks v Tuam Celtic, at Caherlistrane, 8:00pm;
Craughwell United v Dynamo Blues, at Craughwell, 8:00pm;
Oughterard v Moyne Villa, at Headford, 8:00pm;

==

Thursday 26th January 2023

GFA U17 Girls Premier:
Salthill Devon v Bearna Na Forbacha, at Drom, 8:00pm;
U13 Boys Premier:
Maree/Oranmore v Mervue Utd, at Oranmore, 8:00pm;
GFA U13 Girls Championship:
Kiltullagh v East Galway Utd, at Kiltullagh, 6:45pm;

==

Friday 27th January 2023

Western Hygiene Supplies Premier:
Salthill Devon v Galway Hibs, at Drom, 8:00pm;
U17 Boys Championship:
Moyne Villa v Merlin Woods Sports Club, at Headford, 8:00pm;
U14 Boys Premier:
Maree/Oranmore v Mervue Utd, at Oranmore, 7:30pm;
U13 Boys Championship:
Athenry v Kiltullagh, at Athenry, 7:30pm;
GFA U13 Girls Premier:
Salthill Devon v Moyne Villa, at Drom, 7:30pm;

==

Saturday 28th January 2023

Western Hygiene Supplies Championship:
Dynamo Blues v Knocknacarra, at Tuam, 2:00pm;
Maree/Oranmore B v West Coast Utd, at Oranmore, 2:00pm;
University of Galway v Colemanstown Utd, at Dangan, 2:00pm;
Western Hygiene Supplies Division 1 :
Renmore B v MacDara, at Renmore, 4:00pm;
Western Hygiene Supplies Division 2:
Kinvara Utd v Moyne Villa B, at Kinvara, 2:00pm;
U16 Boys Premier:
Moyne Villa v Knocknacarra, at Headford, 7:00pm;
U15 Boys Premier:
Cregmore/Claregalway v Athenry, at Cregmore, 12:00pm;
Mervue Utd v Corrib Celtic, at Mervue, 12:30pm;
Salthill Devon v Moyne Villa, at Drom, 12:30pm;
U15 Boys Championship:
Colga v Tuam Celtic, at Clarinbridge, 12:30pm Not Played;
Loughrea v Mervue Utd B, at Loughrea, 12:30pm;
Maree/Oranmore v Bearna Na Forbacha, at Maree Astro, 2.30pm;
U15 Boys Division 1:
Merlin Woods Sports Club v Galway Bohs, at Merlin Woods City Park, 12:30pm;
St Bernards v Salthill Devon B, at Abbeyknockmoy, 12.30pm;
U15 Boys Division 2:
Kinvara Utd v MacDara, at Kinvara, 12:30pm;
Cregmore/Claregalway B v Athenry B, at Cregmore, 12.30pm;
East Galway Utd v Moyne Villa B, at Kiltormer, 12:30pm;
U15 Boys Division 3:
Renmore v West Utd, at Renmore, 12:30pm;
St Patricks v Corrib Celtic B, at Caherlistrane, 12:30pm;
Oughterard B v Maree/Oranmore B, at New Village, 12.30pm;
U15 Boys Division 4:
Kinvara Utd B v Colemanstown Utd B, at Kinvara, 12:30pm;
Bearna Na Forbacha B v Cregmore/Claregalway C, at Furbo, 12:30pm;
Salthill Devon C v Tuam Celtic B, at Drom, 12:30pm;
Galway Bohs B v Knocknacarra C, at Shantalla, 12:30pm;
U14 National Trophy Boys:
Boyle Celtic v Bearna Na Forbacha, at TBC, <> ;
Connacht Cup U14 Boys:
Moyne Villa v Partry Athletic, at Headford, 12:00pm;
SFAI Cup U14 Girls:
Burren Celtic v Knocknacarra , at Burren Celtic, <> ;
Torro FC v Athenry, at Torro FC, 2:00pm;
U13 Boys Premier:
Salthill Devon v Ballinasloe Town, at Drom, 10:30am;
Colga v Corofin Utd, at Clarinbridge, 10:30am;
U13 Boys Championship:
Cregmore/Claregalway v Kinvara Utd, at Cregmore, 10:30am;
Oughterard v Bearna Na Forbacha, at New Village, 10:30am;
Galway Hibs v Moyne Villa, at Bohermore, 2:00pm;
U13 Boys Division 1:
Merlin Woods Sports Club v St Bernards, at Merlin Woods City Park, 10:30am;
Loughrea v Knocknacarra B, at Loughrea, 10:30am;
Renmore v Mervue Utd B, at Renmore, 10:30am;
U13 Boys Division 2:
Knocknacarra C v Kilshanvey Utd, at Cappagh Park, 10:30am;
MacDara v West Coast Utd, at Carraroe Astro, 12:00pm;
U13 Boys Division 3:
East Galway Utd v Loughrea B, at Kiltormer, 10:30am;
Corrib Celtic v Corrib Rangers, at Annaghdown, 10:30am;
Colga B v Tuam Celtic B, at Clarinbridge, 10:30am;
Moyne Villa B v Galway Bohs, at Headford, 2:00pm Request;
U13 Boys Division 4:
Craughwell United B v Kinvara Utd B, at Craughwell, 10:30am;
Ballinasloe Town B v Knocknacarra D, at Ballinasloe, 10:30am;
Maree/Oranmore B v Oughterard B, at Oranmore, 10:30am;
U13 Boys Division 5:
Kiltullagh B v Maree/Oranmore C, at Kiltullagh, 10:30am;
St Bernards B v Salthill Devon C, at Abbeyknockmoy, 10:30am;
Tuam Celtic C v Merlin Woods Sports Club B, at Tuam, 10:30am;
Bearna Na Forbacha B v Renmore B, at Furbo, 12:30pm;

==

Sunday 29th January 2023

Western Hygiene Supplies Premier:
St Bernards v Corrib Celtic, at Abbeyknockmoy, 11:00am;
West Utd v Renmore, at South Park, 11:00am;
Western Hygiene Supplies Championship:
Merlin Woods Sports Club v Corrib Rangers, at Merlin Woods City Park, 11:00am;
Craughwell United v Tuam Celtic, at Craughwell, 11:00am;
Mervue Utd B v Loughrea, at Mervue, 11:00am;
Western Hygiene Supplies Division 2:
Gort Utd v Kiltullagh, at Maree Astro, 4.30pm Note Venue;
Western Hygiene Supplies Reserve:
Tuam Celtic v Corrib Celtic, at Tuam, 2:00pm;
Corofin Utd v Dynamo Blues, at Corofin, 2:00pm;
Ladies Championship:
Maree/Oranmore v Moyne Villa, at Oranmore, 2:00pm;
Kiltullagh v Dynamo Blues, at Kiltullagh, 2:00pm;
Athenry v Loughrea Rams, at Athenry, 2:00pm;
U21 Premier:
Renmore v Knocknacarra, at Renmore, 8:30pm;
FAI Youth Cup U18:
Stella Maris v Salthill Devon , at Stella Maris, <> ;
College Corinthians v Corrib Celtic, at TBC, 2:00pm;
Maree/Oranmore v Villa FC, at Maree Astro, 2:00pm;
Connacht Shield U18 Boys:
Cregmore/Claregalway v Colga, at Cregmore, 11:00am;
U17 Boys Premier :
Colemanstown Utd v Salthill Devon, at Colemanstown, 11:00am;
Knocknacarra v Maree/Oranmore, at Cappagh Park, 11:00am;
U17 Boys Championship:
Bearna Na Forbacha v Corrib Celtic, at Furbo, 12:00pm;
U17 Boys Division 1:
Tuam Celtic B v MacDara, at Tuam, 11:00am;
Knocknacarra B v Oughterard, at Cappagh Park, 11:00am;
Cregmore/Claregalway v Kilshanvey Utd, at Cregmore, 11:00am;
U17 Boys Division 2:
Renmore v Kinvara Utd, at Renmore, 2:00pm;
Maree/Oranmore B v Loughrea, at Oranmore, 2:00pm;
GFA U17 Girls Premier:
Knocknacarra v Athenry, at Cappagh Park, 12:00pm;
GFA U17 Girls Championship:
Craughwell United v Colemanstown Utd, at Craughwell, 12:00pm;
Oughterard v Colga, at New Village, 12:00pm;
SFAI Cup U16 Girls:
Dundalk v Moyne Villa , at Dundalk, <> ;
Athenry v Aisling Annacotty, at Athenry, 2:00pm;
U15 Boys Division 1:
Colemanstown Utd v Ballinasloe Town, at Colemanstown, 12:30pm;
GFA U15 Girls Premier:
St Bernards v Mervue Utd, at Abbeyknockmoy, 12:00pm;
Bearna Na Forbacha v Corrib Celtic, at Furbo, 12:00pm;
Athenry v Knocknacarra, at Athenry, 12:00pm;
GFA U15 Girls Championship:
Colga v Kilshanvey Utd, at Clarinbridge, 12:00pm;
Oughterard v Cregmore/Claregalway, at New Village, 12:00pm;
Maree/Oranmore v Moyne Villa, at Oranmore, 12.15pm;
U14 National Trophy Boys:
East Galway Utd v St Johns, at Kiltormer, 2:00pm;
SFAI Cup U14 Girls:
Salthill Devon v Piltown, at Drom, 2:00pm;
U13 Boys Division 1:
Craughwell United v Colemanstown Utd, at Craughwell, 3:00pm;
U13 Boys Division 2:
Ramblers v Athenry B, at Leitrim, 12:00pm;
Gort Utd v Cregmore/Claregalway B, at Maree Astro, 4.30pm;
U13 Boys Division 5:
Athenry C v St Patricks, at Athenry, 10:00am;
GFA U13 Girls Premier:
Maree/Oranmore v Cregmore/Claregalway, at Oranmore, 11:00am;
Colga v Knocknacarra, at Clarinbridge, 11:00am;
GFA U13 Girls Championship:
Athenry v Corrib Celtic, at Athenry, 11:00am;
Bearna Na Forbacha v Loughrea, at Furbo, 11:00am;
GFA U13 Girls Division 1:
Colemanstown Utd v Kilshanvey Utd, at Colemanstown, 11:00am;
Maree/Oranmore v Craughwell United, at Oranmore, 11:00am;
GFA U13 Girls Division 2:
Merlin Woods Sports Club v Bearna Na Forbacha B, at Merlin Woods City Park, 11:00am;
Moyne Villa B v Colga B, at Headford, 11:00am;
SFAI Cup U12 Girls:
Lucan Utd v Cregmore/Claregalway , at Lucan Utd, <> ;
Colga v Curracloe Utd, at Clarinbridge, 2:00pm;
Bearna Na Forbacha v St Fiaccs, at Furbo, 2:00pm;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *